BLX Akustik Araştırma Laboratuvarı

Firma genç ve dinamik ve tecrübeli kadrosuyla, alanında uluslararası standartlar çerçevesinde yenilikçi tasarımlar gerçekleştirmektedir.

Bu perspektifte, güncel simülasyon yazılımları ve ölçüm ekipmanları ile gerçekleştirilen tasarımlarla, ülkemizde bu alanda boşluğu doldurmaktadır.

Karakutuakustik; ses sistemi tasarımı, mimari akustik, gürültü denetimi alanlarında faaliyet gösterirken, günümüz itibarı ile Türkiye’de elektroakustik tasarım yapan tek kuruluştur.

Firma; müzik, konuşma ve gürültü olarak katagorize edilebilecek ses sinyalinin işlenmesi, yönlendirilmesi ve kontrolü konusunda uluslararası standartlar çerçevesinde projeler gerçekleştirilmektedir.

Mimari Akustik: Konser ve konferans salonları, eğitim binaları, kayıt stüdyoları, profesyonel Hi-fi odaları gibi konuşma ve müziğin önemli olduğu tüm alanlarda akustik tasarım ve projelendirme çalışmaları gerçekleştirir.

Gürültü Denetimi: Çevresel gürültü ölçümleri, gürültü engelleyici(noise barrier) tasarımları, yapı içi ses geçişi ölçümleri ve yalıtım konularında projelendirme hizmeti sunmaktadır.

Ses Sistemi Tasarımı: Firma, stadyumlardan dahili anons sistemlerine kadar tüm kapalı alanlarda elektronik ses destek sistemleri projeleri gerçekleştirmektedir. Bu mekanlarda ses sistemi tasarımını, mekan akustiğine bağlı olarak hesaplamaktadır.